Interjero stiliai

Suplanavus būsimas erdves, sekantis etapas yra pasirinkti kokio stiliaus interjeras dominuos namuose. Žinoma, stilius galima tarpsusavyje maišyti, bet norint tai daryti, juos reikia pažinti. Pateikiu keletą interjero stilių su trumpomis kiekvieno charakteristikomis.

industrinis stilius interjero dizainas

Industrinis stilius

Šiam stiliui būdingi neapdirbti paviršiai, metalo spindesys ir aukštų lubų erdvės. Industrinio tipo būstuose vyrauja plytų apdaila, plienas, varis, medis. Industrinį dekorą dažniausiai renkamasi įsirengiant loftus buvusiuose sandėliuose ar gamyklose.

Modernus stilius 

Moderniam stiliui yra būdingas paprastumas, neperkrauta erdvė ir funkcionalumas. Jis puikiai tinkamas nedidelėms patalpoms, kurios vizualiai padidėja dėl mažesnio daiktų ir baldų kiekio.

siuolaikinis stilius interjero dizainas2
skandinaviskas stilius interjero dizainas

Skandinaviškas stilius 

Šiam stiliui, kaip ir moderniajam, yra būdingas funkcionalumas ir neperkrauta erdvė. Dažniausiai kaip pagrindas yra naudojama balta spalva, o ją pagyvina ryškesni interjero akcentai. Šviesintas medis ir lengvos konstrukcijos baldai suteikia šiam stiliui lengvumo ir jaukumo. Jis yra paprastas ir tuo pačiu neįpareigojantis.

Klasikinis stilius 

Tai yra Europoje plačiai paplitęs stilius, kuriam būdingi raudonmedžio baldai, masyvus apstatymas, prabangi ir elegantiška atmosfera.

klasikinis stilius interjero dizainas

Art Deco stilius 

Šis stilius namuose įsivyravo 1920 metais ir buvo stipriai įtakotas pastatų architektūros. Didžiojo Getsbio laikus primenančiam stiliui yra būdingos geometrinės formos, sodrios spalvos, stiklo ir metalo paviršiai.

Pakrantės stilius (ang. Coastal)

Pakrantės stiliui yra būdinga balta arba kreminė spalvų paletė su ryškesnėmis melsvomis, rausvomis ar gelsvomis detalėmis. Tokiuose namuose vyrauja medis, gamtiniai motyvai ir linas, kas sukuria lengvą bei atpalaiduojančią atmosferą. Labiausiai paplitęs JAV ir kitaip vadinamas Hampton stiliumi.

pajurio stilius interjero dizainas
rustic stilius interjero dizainas2

Rustic stilius

Neapdoroti medžio paviršiai ir daug natūralių medžiagų yra būdingi Rustic stiliui. Jis padeda sukurti jaukią ir šiltą atmosferą namuose ir dažniausiai vyrauja kaimo sodybose.

Ispaniškas stilius 

Ispaniškam stiliui yra būdinga spalvinga erdvė primenanti Toskanos vilas ar Graikiškas tavernas. Interjero spalvų paletė yra ryški, nuo sodrių žemės atspalvių, kaip terakota iki gilios mėlynos, tamsios raudonos. Plačiai naudojamos margintos plytelės ir kalvio metalo elementai.

rytietiskas stilius interjero dizainas

Rytietiškas stilius 

Balansas – tai pagrindinis rytų stiliaus elementas. Jo esmė yra sukurti harmoningą aplinką. Daug dėmesio kreipiama į erdvės pozityvią energetiką. Šiam stiliui būdingas tikmedis, rankų darbo apdaila, dažyti baldų paviršiai, kurie puikiai dera kartu su natūraliomis, šviesiomis ar šiek tiek metalizuotomis spalvomis.

Boho stilius 

Šį stilių galima apibūdinti kaip laisvą, standartų nesuvaržytą eklektiką. Jam būdingos margos spalvos ir etniniai motyvai. Tekstūrų sluoksniavimas, rankų darbo gaminiai ir žali augalų akcentai dominuoja ryškiaspalviuose boho namuose.

boho stilius interjero dizainas
Nuotraukos iš www.pinterest.com
0 Shares