Patalpų matavimas

Vienas iš darbų, kuriuos turi padaryti klientas, norintis užsakyti interjero dizaino paslaugas internetu – patalpų išmatavimas. Nebent tai yra dar nepastatytas pastatas ir turite architekto darytus brėžinius, pjūvius, fasadus ir pan., tuomet užteks atsiųsti visą turimą informaciją.

 

Vadinamos “bylutės” ar NT pardavėjų naudojamų brėžinukų (žr. nuotrauką dešinėje) duomenų neužtenka. Iš jos visiškai neaišku, kokio pločio langai, koks atstumas tarp langų, koks langų aukštis ir t.t. Šie matmenys yra labai svarbūs, nes turi įtakos baldų išdėstymui, komunikacijų projektavimui. 

bylutes paveiksliukas

Tai ką gi reikia išmatuoti?

Sienas ir nišas;

Lango plotį, aukštį nuo žemės ir pačio lango aukštį (arba atstumą nuo lubų iki lango viršaus);

Durų angų pločius ir aukščius;

Lubų aukštį (jei įtariate, kad lubų aukštis nevienodas, galite pamatuoti keliose patalpos vietose);

Jeigu yra atvesti įvadai ir reikia prie jų taikytis, pažymėti įvado centrą (atstumas nuo sienos iki įvado, aukštis nuo grindų iki įvado) ir pan.;

Jeigu padarytos vietos rozetėms ir jungikliams ir reikia prie jų taikytis, pažymėti jų vietas (arba atsiųsti statytojų duotus brėžinius, jeigu tokie yra, bet labai dažnai brėžiniai ir realybė nesutampa, todėl patartina permatuoti);

Šildymo  / vėsinimo elementų (radiatorių, kondicionierių, dujinių katilų ir kt) vietas ir jų dydžius.

Padarykite pradžią, o jei kokių nors matmenų man dar truks – nurodysiu ant brėžinio ką išmatuoti.

Kaip atvaizduoti matmenis ir komunikacijas ant brėžinio?

Galite atsispausdinti planą, o matmenis ant jo užrašyti ranka. Po to nuskanuokite ar nufotografuokite ir atsiųskite man.

Taip pat planą galite nubraižyti ir ranka ar bet kokia programa, kurią mokate.

Galite nufotografuoti patalpas ir ant nuotraukų surašyti matmenis.

Pasirinkite kokiais mato vienetais rašysite matmenis: milimetrais ar centimetrais. Ir visus matmenis rašykite tik vienu mato vienetu (bus labai negerai, jei vienus matmenis nurodysite milimetrais, o kitus centimetrais).

Kaip tai atrodo realiai ...

brezinys komunikacijos
0 Shares